blogerská výzva 2020, Zamyšlení

2. Největší sen mého života

Krásný den, vítejte u dalšího článku z Blogerské výzvy 2020, tentokrát věnovanému snům a snění … Krásně zvolené téma že? Přeci každý z nás má rád sny a snění, zvláště pokud se snažíme dívat na svět alespoň trochu narůžovělými brýlemi …

Přeji příjemné počtení 🙂

Když jsem se poprvé dívala na Blogerskou výzvu, říkala jsem si, že napsat článek o snech bude naprostá hračka, protože jsem od přírody melancholický snílek, ale posledních pár dnů mi ukázalo, že jsem se opravdu velice spletla a že napsání následujících řádek bude znamenat poměrně těžkou výzvu… :/

Snění je už od útlého dětství nedílnou součástí mého každodenního života a jsou dny, kdy v oblacích strávím více času, než ve skutečném světě. Už si ani nepamatuji, kdy jsem si poprvé vytvořila svůj vnitřní svět, ale zcela jistě vím, že to bylo již na prvním stupni.

Svět ve kterém se mi splnily všechny věci, které mi ve skutečném životě chyběli a které jsem toužila zaplnit. Ať už to byla postava nejlepší kamarádky, kterou nenapadají žádné podrazy, nebo parta nerozlučitelných kamarádů, s nimiž se dají podniknout nejrůznější dobrodružství, výlety nebo později i poznávací dovolené.

V průběhu střední i vysoké školy a prvního zaměstnání mi tento svět přinášel (a přináší) pocit blízkosti a rodinného tepla, když jsem trávila osamělé dny na internátě i na několika podnájmech daleko od našich.

Zároveň to je i svět, kde jsem mohla poznat dosud nepoznané – první lásku, milujícího partnera, který vás vezme do divadla a nebo mu můžete uvařit něco dobrého, a také zaměstnání, jenž vás zcela naplňuje a baví.

Ano vím, že je to něco, co většina dívek zažívá v reálném životě a nemusí tyto okamžiky zažívat jen ve snovém světě, ale zároveň je to i něco, co jsem doposud ve svém skutečném světě zatím neprožila a právě snění mi často pomáhá se z toho nezbláznit.

Snění je pro mne možná zcela nedílnou součástí života, ale až do přípravy tohoto článku jsem měla pocit, že ten „největší sen“ prostě žádný nemám. Avšak v průběhu psaní jsem si uvědomila, že těchto klíčových snů mám vlastně hned několik, i když vám možná nepřijdou nijak světoborné.

Asi tím největším snem je v současné době to, abych mohla přestat snít.

Tedy ne, že bych snění a melancholické zamýšlení neměla ráda, ale přeji si, aby sny a snový svět se svými příběhy na pokračování, už nemusely být berličkou, která mi pomůže každý den pomůže vstát a smysluplně fungovat.

Abych každý den nemusela tiše hledět na zamilované páry, poslouchat historky z naprosto úžasných zaměstnání a přitom se každý večer vracet do prázdného podnájmu, jako nepolíbená usínající Růženka, a děsit se, že nenajdu práci, která mi bude alespoň trochu dávat smysl…

Možná je to banální a možná jsou to ty největší sny každého z nás … být zdravý, nalézt práci, která mne bude bavit a naplňovat, partnera, s nímž budu moci trávit (ne)důležité okamžiky každodenního života a mít kolem sebe rodinu a přátele, se kterými lze podniknout zajímavý výlet, zajít na kávu, ale především se o ně opřít ….

A jaké jsou vaše sny a přání? 🙂

3 komentáře: „2. Největší sen mého života“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s