blogerská výzva 2020

1.Seznámení s mým blogem

Vítejte u prvního článku z Blogerské výzvy 2020, do které jsem se rozhodla zapojit. Dnešní téma se jmenuje „seznámení s mým blogem„.

Jak to všechno začalo?

S myšlenkou psaní článků o věcech, které mne zajímají, jsem si pohrávala snad většinu střední školy. Od založení blogu mne však odrazoval pocit, že bych „jen“ kopírovala něco, co dělá moje tehdejší kamarádka.

Během výšky jsem pak vytvořila několik textů na Fler, které měly nastartovat mé, mírně řečeno, skomírající podnikání s květinovými šperky.

Myšlenka sdílení prostřednictvím článků mne dále neopouštěla, a tak během prokrastinace před velice těžkou zkouškou vznikl v lednu 2017 můj první blog Tatafa a jeho kouzelný svět.

Postupem času jsem zatoužila psát o více tématech a také z „dětského“ blogu Tatafa a jeho kouzelný svět vybudovat něco kvalitnějšího, profesionálnějšího, graficky lepšího a také obsahově rozmanitějšího. A tak jsem se v létě 2018 přesunula na svůj stávající blog Zápisník zvědavého pejska.

Čemu se Zápisník zvědavého pejska věnuje a proč?

V současné době lze nalézt na blogu tři stěžejní témata – romantické příběhy, oblíbené handmade tvůrce a tipy na zajímavá místa (kavárny, krámky i zapomenutý kostelík, který touží po vaší návštěvě).

Když jsem uvažovala o založení blogu, jednou z hlavních motivací pro mne byla myšlenka, že existuje řada lidí, kteří čtou romantické příběhy, i když by to možná nikdy nepřiznali 😉 , a rádi by si přečetli nějaký článek o těchto knížkách.

Ostatně po celé tři roky blogování se mi doposud nepodařilo nalézt stránky, kam bych mohla zajít pro doporučení romantické knížky nebo zajímavého (a poctivého) tvůrce handmade výrobků. a tak se snažím postupně tuto mezeru v blogerském světě postupně vyplnit 🙂

Romantické příběhy

Romantické knížky jsou mou velkou vášní a velice mne štve, jak jsou veřejností neustále odmítány a kritizovány oproti jiným beletristickým žánrům literatury.

Ostatně jedním z hlavních důvodů, proč byl založen tento blog, je právě upozornění na to, že romantické příběhy nemusí být vždycky nesmyslným brakem, ale se mohou stát kvalitní pomůckou při biblioterapeutických sezeních zaměřených třeba na domácí násilí (Veřejná tajemství) a mnoho dalších vážných témat.

Zapomenutí tvůrci

Zapomenutí tvůrci handmade výrobků či tradičních řemesel jsou dalším tématem, kterému bych do budoucna věnovala na blogu více prostoru.

Osobně je pro mne velice důležité podporovat a využívat rukodělné výrobky, i když jsou znatelně dražší než ty, které se objevují ve velkých obchodních řetězcích.

V rukodělných špercích a dalších výrobcích je totiž skrytá část duše jejich výrobce a kromě toho také mnohdy připomínají část naší tradice. A když nic jiného, u většiny šperků máte velkou pravděpodobnost, že se tvůrci nepodaří vyrobit více naprosto stejných exemplářů…

M.Smetanová – šperky z živých květin

Tipy na výlety, kavárny, krámky,…

Posledním tématem článků je představení zajímavých kaváren, krámků nebo míst, kam je dobré vyrazit na odpočinkový výlet.

Musím říci, že postupem času se ze mne stal pořádný kavárenský povaleč, kterému se nejlépe pracuje, čte a vlastně cokoliv tvoří právě ve studentských kavárnách. A zároveň i člověk, který více ocení autentický malý obchůdek např. s knížkami, ve kterém se odráží osobnost majitele, než mnohdy předražené a naprosto univerzální světové řetězce, kam chodí všichni.

S navštěvováním podobných kaváren i obchůdků je však spojená i velká dávka pátrání, protože bývají skryté v zapadlých uličkách a bez nějakého tipu je na ně často těžké narazit …

Oproti tomu ve volném čase si nedovedu představit pořádný odpočinek bez dlouhé procházky přírodou se zrcadlovkou v ruce, takže bych do budoucna chtěla i tady na blogu více sdílet místa, která stojí navštívit a také nějaké fotografie k pokochání, pokud zrovna čtete článek v těsném bytě či kanceláři 🙂

Knihkupectví Expedice, Český Krumlov

Kdo je tvůrcem?

Možná se ptáte, kdo se vlastně skrývá pod roztomilým malým pejskem na fotkách…

Jmenuji se Klára, jsem vysokoškolačka, knihovnice a velká patriotka, která nedá dopustit na své rodné jižní Čechy.

Mým velkým koníčkem je focení, toulání se v přírodě a především čtení romantických příběhů.

3 komentáře: „1.Seznámení s mým blogem“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s