Romantické příběhy, Střípky ze zápisníku

Střípky z lednového zápisníku

Krásný den, vítejte u nové série článků Střípky ze zápisníku, ve které bych se s vámi ráda rozdělila o zajímavé události, knížky a třeba i lidi, které mi do cesty přivedl uplynulý měsíc. 

V tomto úvodním článku se společně poohlédneme za lednem 2019.

Přeji příjemné počtení 🙂

Již řadu let mám vždy na Silvestra malé přání, aby alespoň jeden rok se leden obešel bez zbytečného stresu, chvatu a zmatků, kterých je v adventním čase více než dost. Asi vás nepřekvapí, že ani letošní leden se toto přání nesplnilo, spíše naopak se starosti zdárně vršily jedna přes druhou.

Nejprve to již v polovině prosince začalo výpovědí z bytu a tak jsem byla nucena mezi svátky a především po novém roce řešit hledání cenově dostupného bytu, což v jisté jihomoravské metropoli opravdu stojí za to, a také následně i stěhování do nového.

V mezičase jsem se ještě stihla učit na zkoušky po návratu na magisterské studium a podpořit rodiče, které trápil mamky vyhazov z práce. 

session-1989711_1280

Prostě, když už se má něco pokazit, tak všechno naráz. Zároveň se však také říká, že vše se v dobré obrátí, což v našem příběhu také platí. Zkouškové potřebné zkoušky, kromě jedné výjimky, se podařilo udělat a stěhování proběhlo také překvapivě snadno. Jen mamka zatím novou práci nenašla, ale věřím, že v následujícím článku vám budu mocí napsat, že i tato epizoda skončila s úspěchem.

Jediné, co během ledna muselo jít bohužel stranou, byl blog a psaní článků na něj, protože na to už mi nějak nezbyla kapacita.

Ovšem zároveň jsem během uplynulého měsíce přečetla poměrně hodně knížek, které pomohly trochu vyčistit hlavu, takže se můžete brzy těšit na recenze na řadu zajímavých knížek a také na to, že Zápisník zvědavého pejska bude opět poněkud živější…

Knižní výzva 2019

Přelom roku v knižním světě je pro mne především ve znamení bilancování uplynulého roku a zároveň i přemýšlením, jestli se i tentokrát zapojím do nějaké čtenářské výzvy a nebo ne. A ani tento rok jsem nedokázala nějaké výzvě odolat, i když ne kvůli soutěživosti nebo porovnávání s dalšími čtenáři, ale především kvůli sobě. 

Zapojení do výzvy a zároveň i předsevzetí vést si čtenářský seznam, mne „nutí“ udělat si ve svých knížkách pořádek a nabýt nějakého systému, abych se k přečteným knížkám někdy mohla ve vzpomínkách vrátit.

Pro rok 2019 jsem se tedy rozhodla zapojit hned do dvou čtenářských výzev. Tou první je již tradičně Knižní výzva projektu Databáze knih.cz.

V druhém případě se jedná spíše o seznam přečtených knih, který vzniká v rámci 2019 Reading Challenge na databázi Goodreads.com. Po zkušenostech z předchozího roku jsem se rozhodla, že zkusím zdolat hranici 70 knih a už teď jsem zvědavá, jestli je to vůbec reálné 🙂

Přečteno za leden

Počátek letošního roku s sebou přinesl celkem 6 knížek a zároveň několik stovek stránek českých i zahraničních článků do školy ke zkoušce. Ač se to může zdát třeba malý počet, sama dosud nedokáži pochopit, kdy se mi je podařilo přečíst 🙂 

 1. Fiona Valpy – Navždy po francouzsku
 2. Petra Hülsmann – Čokoládový průšvih
 3. kolektiv Českého rozhlasu – Příběhy ježíškových vnoučat
 4. Poppy J. Anderson – Polibek jako dezert
 5. Kathryn Taylor – Léto divokých květin
 6. Poppy J. Anderson – Tajná přísada láska

Pět lehkých romantických příběhů, které všechny mohu vřele doporučit k nedělní kávě a odpočinku a jedna kniha popisující neskutečnou vlnu solidarity, lidského tepla a dojemných příběhů i šťastných svátků, které s sebou přináší projekt Českého rozhlasu – Ježískova vnoučata.

Všechny knihy si zcela jistě zaslouží vaši pozornost a také samostatné recenze, které již brzy naleznete na tomto blogu.

Knižní přírůstky

Někdo si dává výzvu „suchého února“ (tedy únorové abstinence od alkoholu), někdo má tendenci si dávat „leden bez knižních přírůstků“. Nevím, jaká je úspěšnost u vás, ale poté co se mi nepodařilo splnit ani leden bez nákupu nových knížek, suchý únor jsem již předem vzdala 🙂

Pojďme se tedy společně podívat na několik knížek, které během ledna přibyli do naší rodinné knihovničky. A stejně, jako u přečtených knih, i u této hromádky se již brzy můžete těšit na recenze na uvedené knížky. 

Leden přinesl celkem 5 knih, které byly zakoupené, a pak ještě 2 dlouho očekávané recenzní výtisky.

 1. Poppy J. Anderson – Polibek jako dezert
 2. Poppy J. Anderson – Tajná přísada láska
 3. Louisa May Alcott – Malé ženy
 4. Sabina Zelená – Tisíc východů slunce (recenzní výtisk)
 5. Kasie West – P.S. Líbíš se mi (recenzní výtisk – Vaše literatura)
 6. Clara Christensen – Hygge a polibky
 7. Leila Meacham – Titáni

Moc si vážím vašeho času a trpělivosti při čtení tohoto článku a těším se na vaše postřehy a komentáře 🙂

Krásný den a příjemné chvíle při odhalování každodenních kouzel vám přeje Tatafa 🙂

1 komentář: „Střípky z lednového zápisníku“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s