
Příběh se poměrně snadno čte a dokáže vtáhnout čtenáře velice snadno do děje. Kniha se z velké části odehrává na pomezí Anglie a Skotska zhruba v první polovině 19. století. Ač je místo i doba konání příběhu poměrně přesně určena, přesto se nečerpá ze skutečných událostí.Román napsán v er-formě a hlavní hrdinou je mladá bohatá dívka Madelyn. Ta utíká od příbuzných, aby se u Skotských hranic vdala za svého snoubence George. Po cestě se jí však připlete do cesty zchudlý šlechtic Fergusson, který ji začne doprovázet a také si ji při vezme za ženu. Z Madelyn, která na první pohled vypadá jako křehká šlechtična, se vyklube odvážná dívka, která si nenechá jen tak něco líbit a jde si za svým snem a láskou.
Ač lze román Lovec věna zařadit mezi historické romány pro ženy, přesto myslím, že čtenáře dokáže značně překvapit. Autorka používá moderní a výrazově bohatý jazyk bez archaismů, které by leckoho mohli odradit od čtení. Příběh je vystavěn na relativně jednoduché zápletce zakázané lásky a útěku za snoubence, přesto je však značně napínavý, dobrodružný a nepředvídatelný.
Za klad u této knížky považuji i fakt, že se autorka oprostila od syrových a tvrdě erotických scén, ke kterým autoři historických románů často mívají sklony. Je sice pravda, že ve minulosti bylo na znásilnění a krutosti vůči ženám pohlíženo podstatně mírněji, protože ženy měly podstatně menší práva než muži, ale přesto jsem velice ráda, že tato kniha do tak tvrdých detailů nezabředává a nechává čtenáře, aby si užil romantický příběh. I když neříkám, že zde tyto věci nejsou, jsou ale příjemně zjemněné, tak aby si je užila romantická čtenářka i milovník tvrdších historických románů.
Jistým nedostatkem je v knize propojení současné mluvy a šlechtických zvyklostí. Je sice příjemné číst příběh bez, dnes už zbytečných, galantních frází, které se používaly v rámci dvorské etikety, ale všechno má své hranice. Jednání a mluva hlavních hrdinů mi nastolily spíše novodobou atmosféru, takže dialogy ve kterých Madelyn trvá na dodržování dvorské etikety mi v některých pasážích připadaly nepřirozené nebo spíše uměle dosazené. Možná do bylo způsobeno tím, že nebyl rozebírán historický kontext a okolí, takže to svádělo k představě, že se příběh neodehrává v 19. století, ale podstatně později.
Knihu bych rozhodně doporučila ženám, které mají rády originální romantické příběhy z historie, které ale nevycházejí z reálných událostí. Lovec věna je zajímavou ukázkou toho, jak málo znamenaly v té době lidské city ve srovnání s tučným věnem nebo dědictvím.